Bez solidnego planowania lub z góry określonego harmonogramu spotkania mogą faktycznie zabić produktywność. Ale nie muszą tak być. Najważniejszą rzeczą do zrobienia przed zwołaniem spotkania jest ustalenie porządku obrad, dzięki czemu wszyscy są przygotowani z aktualizacjami swojego statusu i wnoszą produktywny wkład w dyskusję. Nowoczesne narzędzia do współpracy ułatwiają trzymanie wszystkich w tajemnicy przed przyjściem na spotkanie, co skutkuje ograniczeniami czasowymi i dyskusjami. Inteligentna koordynacja wydarzeń polega na tym, aby poświęcać mniej czasu na omawianie zadań i więcej czasu na ich realizację w odpowiednim czasie. Złożoność wydarzeń wymaga lepszej pracy zespołowej i koordynacji.

Twój szef poprosił cię o zorganizowanie tegorocznej imprezy dla pracowników. Gratulacje – w pewnym sensie. Odkąd jesteś przez jakiś czas, wiesz, że niektóre z tych firmowych okazji były świetną zabawą, podczas gdy inne były w najlepszym razie niezapomniane.

Ale wiesz również, że doskonałym sposobem motywowania i angażowania pracowników jest zaproszenie ich do udziału w specjalnym wydarzeniu. To dlatego, że udane pikniki firmowe i inne imprezy łączą pracowników i tworzą poczucie towarzystwa.

Jak więc stworzyć najlepszy firmowy piknik? Organizacja imprez wymaga dużego nakładu finansowego.

Zacznij od celów. Upewnij się, że masz jasność co do pożądanych wyników wydarzenia. Uznawać pracowników za ich ciężką pracę? Pomagać ludziom lepiej poznać swoich kolegów? Zwiększyć morale? Po prostu dobrze się baw? Nie ma złych odpowiedzi, ale zrozumienie celów pomoże ci zaplanować wydarzenie, aby je osiągnąć.

Zdecyduj, kto weźmie udział. Utwórz zespół eventowy. Kiedy grupa pracowników ma głos w procesie decyzyjnym, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz wpis i stworzysz wydarzenie, które spodoba się wszystkim. Zespół może po prostu doradzić, a członkowie mogą zakasać rękawy i zaplanować każdy aspekt wydarzenia, od wyboru miejsca po wysyłanie zaproszeń. Członkowie zespołu mogą również odegrać rolę w organizacji wydarzenia w wielki dzień i upewnić się, że wszystko przebiegnie bezproblemowo. Zapytaj o rekomendacje planistów, którzy specjalizują się w wydarzeniach takich jak ta, którą rozważasz. Nadal będziesz musiał podejmować decyzje, ale większość pracy będzie zajmować osoba lub firma, którą zatrudnisz.

Imprezy firmowe powinny być przede wszystkim zorganizowane w profesjonalny sposób. Utwórz motyw. Nie zawsze potrzebujesz motywu na swoje wydarzenie, ale z pewnością może to poprawić zabawę. Muzyka jest naprawdę niesamowicie ważna. Wybierz interesujące miejsce. Wybierając miejsce z wbudowanymi funkcjami, nie musisz tak ciężko pracować, aby organizować własne działania. Impreza może odbyć się na przykład na świeżym powietrzu. Jeśli wszyscy nie mogą opuścić placówki, zastanów się, co możesz zrobić na miejscu. Jednym z pomysłów, które przyjęło wiele organizacji: jest festiwal ciężarówek z jedzeniem. Pomysł ten cieszy się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach.